• info{at}raycoweb.ir
  • 0919.337.50.82

مقایسه جراحی لیپوماتیک با سایر روش‌های لیپوساکشن

جراحی لیپوماتیک یکی از نوآورترین روش‌های کاهش حجم قسمت‌های مختلف بدن بدون نیاز به جراحی و در مدت زمان کم می‌باشد که هیچ عارضه خاصی نخواهد داشت. بسیاری از کسانی که پس از تلاش‌های بسیار برای رسیدن به تناسب اندام دلخواهشان، بازهم به نتیجه نمی‌رسند، مشکلی که با کاهش حجم به وسیله متخصص دارند، ترس از جراحی می‌باشد. درواقع ریسک جراحی برای بسیاری از افراد بسیار بیشتر از نداشتن تناسب اندام می‌باشد؛ اما معمولا بعد از اینکه این افراد درباره دستگاه لیپوماتیک می‌شنوند، بسیار خوشحال می‌شوند؛ زیرا روش کاهش رسوبات و پیکرتراشی در لیپوماتیک بسیار متفاوت‌تر از سایر روش‌های کلاسیک لیپوساکشن می‌باشد.

اما مهم‌ترین مسئله‌ای که مجددا با آن روبرو خواهید شد، انتخاب بهترین متخصص برای انجام این نوع کاهش حجم می‌باشد. درحالی که این روش از کم‌خطر ترین روش‌ها و حتی کوتاه‌ترین روش‌ها می‌باشد، اما حتما باید توسط بهترین جراح لیپوماتیک در تهران انجام شود؛ زیرا این عمل نیاز به دقت و مهارت بسیار بالایی می‌باشد. هدف ما از نوشتن این مقاله، کمک به شما برای برداشتن گامی در جهت یافتن متخصص و جراح مناسبتان می‌باشد. با ما همراه باشید تا بیشتر درباره لیپوماتیک و همچنین انتخاب جراح اطلاعات کسب کنید.

لیپوماتیک چیست؟

بسیاری از افراد با شنیدن واژه جراحی لیپوماتیک سریعا به یاد لیپوساکشن می‌افتند و فکر می‌کنند که این روش هم نیز مانند یکی از روش‌های لیپوساکشن است که به وسیله برش و جراحی انجام می‌شود؛ اما این درست نیست. درست است که لیپوماتیک همان کارکرد و هدف لیپوساکشن را دارد، اما با یک تکنولوژی و فناوری کاملا متفاوت و نو انجام می‌شود.

لیپوماتیک درواقع به معنای لاغری، پر کردن و تغییر شکل بخش‌هایی از بدن می‌باشد که بدون برش روی پوست می‌باشد. در این روش رسوبات و بافت چربی حذف و یا به قسمت دیگری از بدن منتقل می‌گردند. همانطور که در مقدمه گفتیم، به دلیل حساسیت بالای این تکنولوژی، باید حتما توسط بهترین جراح لیپتوماتیک انجام شود.

چه کسانی از جراحی لیپتوماتیک منع می‌شوند؟

جراحی لیپوماتیک درکنار اینکه روشی بسیار آسان و کم خطر برای پیکر تراشی می‌باشد، اما به دلیل حساسیت روش برای افرادی که عارضه خاصی دارند اصلا پیشنهاد نمی‌شوند. افراد بالای 18 سالی که بیماری زمینه‌ای خاصی مانند مشکلات قلبی و عروقی، تیروئید، قند، دیابت دارند قادر به انجام این جراحی نمی‌باشد. البته در صورتی که این افراد پیش‌تر درمان شده‌اند و مورد تائید پزشک موردنظر باشند، با تائید جراح لیپتوماتیک قادر به انجام لیپوماتیک می‌باشند.

همانطور که گفته شد، مزیت اصلی این روش نسبت به سایر روش‌ها، تکنولوژی و نوآوری آن می‌باشد که کمک می‌کند بدون هیچگونه آسیبی به پوست شما، چربی‌های اضافه حذف شوند و اصلاحات موردنیاز را بر روی بدنتان انجام دهید. در این روش به آسانی می‌توانید هر بخشی از بدن که دارای چربی‌های بسیار می‌باشد را درمان کنید و به دلیل ظرافت و حساسیت این دستگاه، هیچ محدودیتی وجود ندارد، با اینکه در سایر روش‌های لیپوساکشن شما محدودیت‌های بسیاری برای جراحی دارید. در این روش شما قادرید نواحی مانند ساق پا، بازو، پهلو، شکم و سینه را اصلاح کنید.

جالب است بدانید با اینکه این روش بسیار بی‌خطر و آسان است، نسبت به روش‌های دیگر لیپوساکشن سنتی می‌توان بافت چربی بیشتری را از طریق آن برداشت! این ابزار با اینکه حجم بیشتری را می‌تواند مورد اصلاح قرار دهد، هیچگونه آسیبی نیز به مویرگ‌های پوست شما نخواهد رساند و شما هیچ نوع نگرانی از این بابت نخواهید داشت. همچنین در این روش دوره نقاهت بسیار کوتاه‌تر از سایر روش‌های سنتی می‌باشد.

البته توجه داشته باشید که باید حتما مدتی را که پزشک برای استراحت تجویز می‌کند را جدی بگیرید تا آسیب جدی به بافت پوست شما پس از عمل وارد نشود. معمولا میزان استراحتی که به بیشتر بیماران پیشنهاد می‌شود، 1 تا 5 روز می‌باشد و پس از آن می‌توانید به زندگی عادی خود برگردید.