• info{at}raycoweb.ir
  • 0919.337.50.82

هنگام خرید عروسک برای کودک به چه نکاتی توجه کنیم؟

امروزه دیگر عروسک خریدن مختص هدیه دادن آن‌ها به کودکان نیست و عروسک تبدیل به هدیه‌ای عالی برای تمامی رده‌های سنی شده است. همچنین خرید عروسک به عنوان هدیه شیک‌تر و باکلاس‌تر جلوه می‌کند. در این مطلب قصد داریم به نکاتی بپردازیم که هنگام خرید عروسک برای یک فرد باید در نظر بگیرید. رعایت این نکات به شما کمک می‌کند که با انتخاب خود فرد مورد نظر را بیشتر خوشحال کنید.

رده سنی در خرید عروسک

این درست است که امروزه دیگر می‌توان برای هر فردی با هر رده سنی عروسک هدیه کرد، اما به این معنی نیست که هر نوع عروسکی می‌توان برای هر رده سنی خرید. در هنگام خرید عروسک، باید به رده سنی فرد توجه کرده و برخی نکات را با توجه به رده سنی وی در نظر بگیرید. برای مثال، خرید یک عروسک یک متری برای یک کودک 5 ساله مناسب نیست؛ و یا خرید یک عروسک بتمن برای یک دختر 7 ساله مناسب نیست. پس به این توجه داشته باشید که نه تنها به رده سنی بلکه به جنسیت و شخصیت فرد موردنظر باید توجه داشته باشید.

آیا عروسک تنها مختص دخترهاست؟

در جوامع سنتی هنوز هم این باور غلط وجود دارد که عروسک را باید برای دخترها خرید و خرید عروسک برای یک پسر پسندیده نیست؛ اما این باور با توجه به گفته پزشکان و روانشناسان رشد کاملا اشتباه می‌باشد. همانگونه که دختر بچه‌ها به بازی کردن به عروسک احساس نیاز می‌کنند، پسرها نیز همین احساس نیاز را دارند؛ بلکه تفاوت تنها در شخصیت و نوع عروسک می‌باشد. برای مثال، برای یک پسر می‌توانید عروسک بتمن یا سوپرمن بخرید؛ اما برای یک دختر عروسک پرنس‌ها و شخصیت‌های محبوب زن مناسب می‌باشد. البته برخی اوقات شخصیت‌های جنس مخالفی هستند که در بین دختران محبوبیت زیادی دارند و برعکس.

در هنگام خرید عروسک باید به یکسری نکات توجه داشته باشید که کودک دلبندتان بیشتر از بازی با عروسک خود لذت ببرد و همچنین از برخی خطرات احتمالی مربوط به جنس عروسک به دور باشد.

قبل از خرید عروسک، به جنس عروسک توجه داشته باشید. برخی شرکت‌ها برای هزینه کمتر، از مواد بی کیفیتی برای ساخت ظاهر عروسک‌ها استفاده می‌کنند که این مواد می‌توانند برای ریه و یا پوست کودک آسیب زننده باشند. اگر توجه کرده باشید، اکثر کودکان دوست دارند عروسک‌ها را وارد دهان خود کرده و آن‌ها را گاز بگیرند که معمولا پدر و مادران بلافاصله مانع او می‌شوند. در چنین شرایطی مهم می‌باشد که از جنس عروسک مطمئن باشید. همچنین بهتر است که عروسک‌هایی با جنس قابل شستشو خریداری کنید تا در صورت کثیف شدن بتوانید آن را مجدد بشویید.

در هنگام خرید عروسک توجه داشته باشید که اشیاء کوچکی مانند دکمه، شیشه و... همراه عروسک نباشند؛ زیرا اینگونه اشیاء معمولا با یک چسب ساده و یا نخ متصل شده‌اند که به سادگی قابل کندن هستند. اینگونه عروسک‌ها برای کودکان خردسال خطرناک می‌باشد. همچنین مواردی مانند زیپ، پاپیون، کقش، آویز و ... امکان دارد در کنار عروسک باشند. همچنین پیشنهاد می‌شود که عروسک‌های باتری دار را در اختیار کودکان قرار ندهید.

نهایتا توجه داشته باشید که عروسک موردنظر هم وزن و هم اندازه کودک باشد تا درصورت درآغوش گرفتن آن بتواند راحت باشد و اگر آن را با خود به تخت خواب برد، فضای زیادی را در تخت خواب نگیرد.

همچنین برخی پدر و مادرها در سنین کم از خرید عروسک‌های الکتریکی که دارای صدا می‌باشند خودداری می‌کنند، زیرا در سنین کم کودکان نسبت به صدا بسیار حساس هستند و همچنین می‌تواند علاوه بر بهم ریختن آرامش آن‌ها، در هنگام خواب آن‌ها را بیدار کند و یا مزاحمت صوتی برای پدر و مادر ایجاد نماید.

هدیه دادن عروسک به بزرگترها

با اینکه امروزه هدیه دادن عروسک دیگر ربط چندانی به جنسیت و سن ندارد، اما هنوزهم بهترین راه برای جلب محبت خانم‌ها و دختران، هدیه دادن عروسک می‌باشد. دختران به واسطه روحیه  لطیفی که دارند علاقه بسیار زیادی به عروسک‌ها دارند. اگر به دنبال یک هدیه مناسب برای نامزد و یا همسرتان هستید، عروسک را امتحان کنید تا جادوی آن را در جلب محبت در رابطه‌تان ببینید.

همچنین پیشنهاد می‌شود که برای بسته بندی عروسک از فروشگاه موردنظر بخواهید که عروسک را با بسته‌بندی مرتبط با موضوع و مناسبت انجام دهد. برای مثال، برای مناسبت‌هایی همچون ولنتاین و... استفاده از جملاتی مانند I Love You و یا نام فرد موردنظر بسیار می‌تواند جذاب باشد.