• info{at}raycoweb.ir
  • 0919.337.50.82

بهترین راه حل برای جرم گیری دندان

جرم گیری دندان یکی از مرسوم ترین خدماتی است که در دندان پزشکی ها به مراجعین ارائه می شود. در حال حاضر بخش بزرگی از مراجعه کنندگان به کلینیک دندان پزشکی دکتر شیدا را، متقاضیان جرم گیری تشکیل می دهند. جرم گیری شامل مراحل و روش های مختلفی است. جالب است بدانید، در صورت داشتن جرم خفیف می توانید این مشکل را در خانه و با استفاده از روش های درمانی مناسب برطرف کنید. در این محتوا تلاش می کنیم شما دوستان گرامی را با خدمات جرم گیری در کلینیک های دندان پزشکی و خانه آشنا کنیم. پس همراه ما باشید.

جرم گیری دندان چیست و چگونه انجام می شود؟

جرم گیری دندان یکی از پر مخاطب ترین خدمات در دندان پزشکی ها محسوب می شود. دندان ها در صورت عدم مراقبت صحیح، ممکن است دچار جرم شوند. وقتی غذا می خورید، بخشی از آن به صورت لایه ای روی مینای دندان باقی می ماند. البته این لایه ها در ابتدا بسیار محو هستند و نمی توان آن ها را تشخیص داد، اما پس از مدتی این لایه ها روی هم انباشته شده و باعث به وجود آمدن جرم می شوند. در صورتی که از دندان های خود به خوبی مراقبت کنید، می توانید میزان ابتلا به جرم دندان را تا حد زیادی کاهش دهید. مسواک، استفاده از دهان شویه و نخ دندان، شستن دهان پس از خوردن غذا و... می توانند به عنوان راهکارهایی موثر برای جلوگیری از جرم دندان به حساب آیند.

البته در برخی موارد، حتی در صورت مراقبت نیز به جرم گیری دندان نیاز خواهید داشت. جنس برخی از دندان ها به گونه ای است که به راحتی دچار جرم گرفتگی می شوند. در برخی موارد نیز مصرف برخی مواد مانند چای، قهوه، نوشیدنی های الکلی و... نیز می تواند منجر به جرم گرفتگی دندان شود. به هر حال در صورت وجود جرم، می توانید با عملیات جرم گیری، مشکل به وجود آمده را به راحتی برطرف کنید.

آشنایی با جرم گیری دندان

توضیحاتی در مورد روش انجام جرم گیری دندان در کلینیک های دندان پزشکی

در دندان پزشکی ها جرم گیری دندان یا همان بروساژ دندان به دو روش کلی انجام می شود. یک روش، روش دستی است. این روش بیشتر در مواردی مورد استفاده قرار می گیرد، که جرم لایه نازکی را تشکیل داده باشد. این جرم ها به راحتی و با استفاده از ابزارهای دستی، از بین می روند. در صورتی که جرم روی دندان های شما به حالت سخت و ضخیم درآمده باشد، دندان پزشک باید برای برطرف کردن آن، از ابزارهای اولتراسونیک استفاده کند. ابزارهای اولتراسونیک با استفاده از نیروی ارتعاش یا لرزش، باعث زدودن جرم از روی دندان های شما می شوند. در این روش ابتدا با استفاده از ابزارهای مخصوص یاد شده، جرم های سطحی دندان زدوده می شوند.

سپس کار بروساژ یا تمیز کردن سطح دندان انجام خواهد شد. در این مرحله دندان پزشک با استفاده از خمیر یا ژل های مخصوص، سطح دندان های شما را سفید و براق می کند. در پایان نیز با استفاده از ابزاری به نام AIRFLOW کار صیقلی کردن سطح دندان انجام می شود. پس از انجام جرم گیری، دندان های زیبا، سفید و صاف خواهید داشت.

از دیگر روش های جرم گیری دندان، می توان به استفاده از لیزر اشاره کرد. این روش برای جرم گیری های عمیق مورد استفاده قرار می گیرد. نور لیزر مورد استفاده برای جرم گیری، آبی رنگ است. با استفاده از این روش می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن، دندان های خود را تا 8 درجه سفید و درخشان کنید.

آشنایی با خدمات جرم گیری  در دندان پزشکی در اسلامشهر

دندان پزشکی در اسلامشهر یکی از بهترین مجموعه هایی است که خدمات جرم گیری را به مراجعه کنندگان ارائه می دهد. برای استفاده از خدمات جرم گیری، بهتر است به مجموعه ای مراجعه کنید که خدمات با کیفیتی را به شما ارائه دهد. این مجموعه با استفاده از دندان پزشکانی کاربلد و بهترین ابزارها، تلاش خود را می کند تا بهترین خدمات را به شما مراجعه کنندگان عزیز ارائه دهد. برای مشاهده نمونه کارهای این مجموعه و استفاده از خدمات این کلینیک می توانید به وب سایت اینترنتی آن مراجعه کنید و از خدمات طراحی لبخند تا سایر خدمات آن را استفاده کنید.

آیا می توان دندان ها را در خانه جرم گیری کرد؟

جالب است بدانید که جرم گیری دندان در منزل نیز با استفاده از روش هایی ممکن است. برخی مواد و متریال ها هستند که می توانند برای زدودن جرم سطحی دندان مورد استفاده قرار بگیرند. البته باید دقت کنید که برای جرم های سخت، نمی توانید از این روش ها استفاده کنید و در چنین مواردی، مراجعه به کلینیک های دندان پزشکی باید در اولویت قرار گیرد. طبق تحقیقات و بررسی های صورت گرفته، موادی مانند جوش شیرین، سرکه سیب و... می توانند جرم های سطحی دندان را رفع کنند. البته دقت کنید که استفاده مداوم و مکرر از این محصولات، می تواند به مینای دندان آسیب بزند. پس بهتر است به جای درمان های خانگی مکرر، سالی یک مرتبه به دندان پزشکی های معتبر و مطمئن مراجعه کنید.

روش های جرم گیری