• info{at}raycoweb.ir
  • 0919.337.50.82

رنگ مناسب لنز برای چشم های تیره و روشن کدام اند؟

به این نکته توجه کنید که رنگ چشم و رنگ لنز شما در نهایت قرار است با یکدیگر ترکیب شوند و لنز انتخابی قطعا پس از قرار گرفتن بر روی عنبیه در اثر رنگ عنبیه مقداری تغییر رنگ خواهد داد.

در نتیجه اگر چشمان شما تیره هستند انتخاب مطلوب تر استفاده از لنز های مات است و اگر دارای چشمان روشن هستید میتوانید از لنز سبز یا لنز ابی استفاده کنید.

ایا می توان از لنز رنگ ابی برای افراد با توناژ پوستی گرم یا صورت گرد استفاده کرد؟

خوش بختانه در حال حاضر انواع متنوع و متفاوتی از توناژ های لنز رنگ ابی عرضه می شوند که در بعضی از ان ها ترکیب رنگ های گرم با رنگ سرد ابی از شدت سردی کاسته و باعث تطابق و تناسب بیشتر رنگ لنز با چشمان و چهره شما می گردد

 بنابراین اگر شما نیز جزو افرادی هستید که در فکر خرید لنز ابی هستید می توانید با یک سرچ ساده قیمت لنز آبی را بررسی کرده و به خرید لنز ابی مورد نظر خود بپردازید.

در بررسی انواع لنز های چشمی تماسی می توان دو دسته کلی لنز های طبی که در بهبود و درمان ضعیفی چشم و برخی مشکلات اکتسابی چشم به کار می روند و لنزهای تماسی زیبایی که همان طور که از نامشان پیدا است در جهت بهبود ظاهر و افزایش زیبایی به کار می روند را ذکر کرد.

لنز های تماسی زیبایی در توناژ های رنگی متنوع و مختلفی تولید می شوند.

از ان جا که زیبایی یک تعریف نسبی محسوب می شود و  کاملا بسته به سلیقه افراد است شرکت ها و کمپانی های تولید کننده در جهت کسب رضایت مصرف کنندگان طیف وسیعی از رنگ ها را طراحی و تولید و به بازار عرضه می کنند.

این رنگ ها شامل یک سری رنگ های کاملا فانتزی مانند قرمز یا سبز و... است که کاربرد این رنگ ها به طور عمده در دنیای تلویزیون و سینما است و کم تر موردی دیده می شود که افراد در جهت استفاده روزانه یا حتی استفاده در مهمانی ها از این رنگهای کاملا فانتزی بهره ای ببرند.

یک سری رنگ های دیگر نیز در بازار وجود دارند که استفاده از ان ها بسیار رایج تر است که یکی از اهداف اصلی در استفاده از این لنز های رنگی ان است که در حین عوض کردن رنگ چشم فرد ان را به رنگی مصنوعی تبدیل نکنند تا چهره فرد هرچه طبیعی تر به نظر برسد.

معیار های اصلی انتخاب لنز کدام اند؟

انتخاب لنز مناسب برای هر فرد از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است  به طوری که در انتخاب لنز مناسب عوامل متعددی تاثیر گذارند که به بررسی چند مورد از مهم ترین ان ها در زیر می پردازیم:

-رنگ پوست:

اگر رنگ لنز شما به درستی انتخاب شده و با توناژ رنگی پوست شما تناسب و سازگاری داشته باشد تاثیر استفاده از لنز در چهره شما چندین برابر افزایش پیدا می کند.

در بررسی این فاکتور باید به دو سوال پاسخ دهید:

1-پوست شما گرم است یا سرد؟

2- پوست شما روشن است یا تیره؟

اگر پوست شما گرم و نسبتا تیره باشد توصیه ما به شما استفاده از لنز های زیبایی دارای بیس و پایه گرم است و اگر دارای پوستی

سفید و سرد هستید بهتر است از رنگ های سرد استفاده کنید مثلا لنز رنگ ابی.

-فرم چهره:

اگر شما دارای صورتی مایل به فرم گرد هستید رنگ های گرم تناسب بیشتری ایجاد کرده و بیشتر به شما خواهد امد و اگر صورت شما دارای فرم کشیده است رنگ لنز مناسب شما رنگ های سرد هستند.

در استفاده از لنز های زیبایی برای جلوگیری از خطرات و عوارض باید کدام موارد را رعایت کرد؟

-در هنگام استحمام یا شنا و همین طور در زمان خوابیدن لنز های خود را در اورید زیرا ممکن است تماس مواد ضد عفونی کننده یا سایر مواد موجود در اب با لنز شما و واکنش داده و دردسر ساز شود.

-استفاده طولانی مدت و دایمی از لنز های فانتزی زیبایی احتمال دارد سبب عفونت و التهاب شود بنابراین بهتر است از استفاده دایمی لنز های زیبایی صرف نظر کنید.

-پس از هر بار دراوردن لنز از چشمان خود ان ها را در مایع مخصوص قرار داده تا به خوبی ضد عفونی شوند و در پلیت لنز را به طور کامل و محکم ببندید.

-لنز ها همواره امکان ایجاد حساسیت را در افراد مختلف دارا هستند بنابراین اگر در زمره افراد دارای چشم های حساس و مستعد حساسیت هستید قبل از مصرف لنز با پزشک متخصص مشورت کنید.

شماره تماس: 09190966997