• info{at}raycoweb.ir
  • 0919.337.50.82

جاذبه های دیدنی تورنتو با ایرانیکا

موزه رویال انتاریو

اخذ ویزای کانادا : موزه رویال انتاریو از دیگر مکان های گردشگری تورنتو است که افراد زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب کرده است. اگر شما نیز به موزه و موزه‌گردی علاقمند هستید، پیشنهاد می شود که حتما در زمان سفر خود به شهر تورنتو از این موزه دیدنی بازدید کنید.

موزه سلطنتی انتاریو که امروزه بیشتر افراد آن را با نام موزه رویال انتاریو Royal Ontarion Museum می شناسند، بزرگ ترین موزه در سراسر کشور کانادا و همچنین پنجمین موزه از نظر وسعت در کل قاره آمریکای شمالی است.

معماری و طرح به کار رفته در این موزه به گونه ای است که همه را خیره خود کرده است. علاوه بر زیبایی ظاهری، این موزه از نظر تاریخچه نیز غنی است و در آن از اشیای قیمتی و تاریخی مختلفی نگهداری می شود.

این موزه در سال 1973 میلادی به عنوان یک آثار ملی در کانادا به ثبت رسید و همچنین در سال 2003 نیز در میراث جهانی یونسکو به عنوان یکی از آثار جهانی به ثبت رسید. در این موزه عظیم بیش از ۶ میلیون اثار مختلف در زمینه های تاریخی، طبیعی و فرهنگی از کشور های متنوع موجود است.

اگر قصد اخذ ویزای کانادا را دارید حتما لینک را دنبال نمایید

جالب است بدانید برخی از آثار به جا مانده از دوران آشوری، هخامنشیان و ساسانیان نیز در این موزه نگهداری می شود. علاوه بر این مجموعه ای از شهاب سنگ‌ها به قدمت ۲۰ میلیون سال، آثار پادشاهی بابلی‌ها، مجموعه حیوانات تاکسی‌درمی، فسیل و اسکلت‌های ۶۵ میلیون ساله و ... از دیگر آثار ارزشمند موجود در این موزه می باشند.

جهت اخذ ویزای ایتالیا وآشنایی  با شرایط و چگونگی دریافت آن حتما لینک را دنبال نمایید

کاسا لوما

کاسا لوما به عنوان هفتمین جاهای دیدنی تورنتو در این بخش به طور خلاصه به شما معرفی خواهیم کرد.

کاخ کاسالوما یکی از مهم ترین و مشهور ترین مکان های دیدنی در شهر تورنتو کانادا است که سالانه افراد زیادی از آن بازدید می کنند. طراحی و ساخت این کاخ در سبک نئوگوتیک است که شما را یاد کاخ های قرون وسطایی می اندازد.

کاسا لوما کلمه ای اسپانیایی است و معنای آن خانه‌های روی تپه می باشد. جالب است بدانید که در ابتدا این کاخ برای سِر هِنری پِلات بود، این تاجر کانادایی که در شهر تورنتو زندگی می کرد، طی سفر هایی که داشت شیفته و علاقمند به معماری خاص بنا های موجود شد و تصمیم گرفت که این کاخ را که در سبک اروپایی است، بنا کند.

این کاخ در سال ۱۹۱۴ متشکل از ۳۰ حمام ، ۱۰۰ اتاق توسط ۳۰۰ کارگر ساخته شد، بودجه ای که برای ساخت این بنا مصرف شد مقدار ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار بود. به این ترتیب کاسا لوما تبدیل به یکی از گران ترین و زیبا ترین بنا های موجود در تورنتو شد که علاوه بر ظاهر خیره کننده، از نظر تاریخی نیز ارزش زیادی دارد.

نکته جالب دیگر که در رابطه با این کاخ قابل توجه است، وجود یک تونل ۲۴۴ متری در زیر آن است. علاوه بر این تمام محیط خارجی کاسا لوما نیز با انواع گیاهان و سنگ های تزئینی پوشیده شده است و دارای جذابیت خیره کننده ای می باشد.

تالار شهر و میدان ناتان فیلیپس

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی تورنتو، تالار شهر و میدان ناتان فیلیپس است. میدان بزرگ ناتان فیلیپس با مجسمه معروف خود در دنیا شناخته شده است. این مجسمه در سال 1965 توسط Viljo Revell که یک معمار برجسته فلاندی است، ساخته شده است و اکنون از دیدنی ترین بخش های تورنتو است.

پارک های تورنتو از معروف ترین پارک های کانادا و دنیا است. این پارک با مساحتی در حدود 161 هکتار به عنوان بزرگ ترین پارک شهر تورنتو نیز شناخته می شود. طراحان این پارک را به بخش های مختلفی تقسیم کرده اند و در هر کدام فضایی زیبا را ایجاد کرده اند، درختان گیلاس، باغ وحش، برکه و.. از دیگر بخش های زیبای این پارک ملی است .

های پارک یکی از محل های دیدنی در تورنتو است که کمتر توریستی در زمان سفر خود از آن بازدید نمی کند . علاوه بر مکان های دیدنی که پوشیده شده از گیاهان مختلف است، شما در این پارک می توانید از رستوران ها ، کافه ، وسایل بازی ، امکانات ورزشی و ... نیز بهره ببرید.

توجه کنید طبق قوانین، امکان اسکان و توقف در بخش های مخلتلف این پارک وجود ندارد .